Föremål som liknar plunta silver
3431 Plunta
Såld: 450 kr
Såldes den 15 januari 2024
8146 Plunta
Såld: 900 kr
Såldes den 4 september 2023
3113 Fickplunta
silver, Sheffield, England. Längd: 16,222g
Såld: 1.000 kr
Såldes den 3 oktober 2022
7539 Plunta
Kristall / silver (830), importstämplar. Höjd: 22 cm
Såld: 800 kr
Såldes den 28 mars 2022
3565 Plunta
1800-tal, glas, silverlock. Höjd: 18 cm
Såld: 600 kr
Såldes den 21 december 2020
4225 Plunta
Såld: 1.600 kr
Såldes den 7 september 2020
3524 Plunta
silver, London, SM&Co. Höjd: 12 cm. Vikt: ca 140 g
Såld: 1.700 kr
Såldes den 17 februari 2020
5055 Fickplunta
silver, CG Hallberg, 1937. Längd: 13,5. Vikt: 155 g
Såld: 1.300 kr
Såldes den 10 december 2018
8308 Plunta
'KBD AFS 1766', höjd: 20 cm, senare propp silver
Såld: 800 kr
Såldes den 27 november 2017